Yasin Suresi Duası

Dualarınızın kabul olacağı bir gecede, Allah'ın takdiri ve varlığı sorgulanmaz. Onun gücü her şeye yetendir. Kadir Gecesi gibi inancımızın tam olduğu İslamiyet dinine ait kandil gecelerinde Yasin-i Şerif okumak, istek ve dualarımızın kabul olmasına yardımcıdır. Hz. Muhammed (SAV) peygamber efendimizin buyurduğu üzere, "Sure-i Yasin'i okuyan kimseye yirmi (nafile) hac sevabı verilir." Hadisi şerif olarak söylemiştir.

Yasin-i Şerif'i okuduktan sonra arkasından Yasin suresi duası okumanız tavsiye edilir. Yasin suresi sonrasında Yasin suresi duasını okuyarak, Yasin-i Şerif'in gücünü ve hürmetini, bu dua ile Allah'a bir kez daha dile getirerek söylemiş oluyorsunuz. Kur'an'ın Kalbi, Yasin-i Şeriftir diyen Hz. Peygamber efendimizin bu sözüyle siz de Yasin-i Şerif'i okuduktan sonra arkasından aşağıda ki duayı okumanız tavsiye edilir.


Allah dualarınızı kabul etsin, amin.


Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme rabbena ya rabbena tekabbel minna duaena vekdi hacetena bihurmeti sureti yasin ve ecirna minennari vemin azabil kabri ve min şerri sualin bi fadli sureti yasin yarabbel alemiyne veselemun alel mürseliyne veIhamdülillahi rabbil alemin.

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın Adıyla

Yasin suresinin hurmetine dualarımızı kabul ve ihtiyaçlarımızı eda buyur. Ey Rabbil Alemin! Yasin suresinin faziletine bizi ateşten, kabir azabından ve suaIin şerrinden koru. Ve peygamberlere seIam oIsun. Hamd AlemIerin Rabbi Allah’a mahsustur.

EL FATİHA